Kiralama Sözleşmesi
Favori Listesi
Villa LimyFethiye / Ölüdeniz
Görüntüle

Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ
Bu sözleşme ; “Villayı/Apartı” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “Villanın/Apartın” kiraya verilmesine aracılık eden “ VİLLA VİRANLAR ” (bundan böyle “ VİLLA VİRANLAR ” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “Villanın/Apartın” kiralanması amacı ile yapılmıştır. "www.villaviranlar.com" internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/apartlarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, VİLLA VİRANLAR'na, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin "Villayı/Apartı" terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.
 
FİYATLAR
İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır.
 
REZERVASYON VE ÖDEME
Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu,SMS/Whatsapp , telefon veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir.
 
VİLLA VİRANLAR , kiralamak istediğiniz Villa/Apart için konaklama talebinizin detaylarını(tarih,kişi sayısı vb.) bildirmenize istinaden,villanın/apartın müsaitlik durumuna göre sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işlemini yapar.
 
VİLLA VİRANLAR , rezervasyon talebinizin tarafımıza ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın belirtildiği ön kiralama formu elektronik posta yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa/apart için toplam ödenecek konaklama bedelinin %30’unu kapora ödemesi olarak almaktadır.Ön kiralama yapıldıktan sonra uzak tarihler için 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için 1 (bir) iş günü kapora ödemenizi yapabilmeniz için Villa/Apart adınıza rezerve edilerek bekletilir.
Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız elektronik posta yolu veya SMS/WhatsApp yolu ile tarafınıza bildirilecektir.
Kapora; villaya/aparta giriş tarihinize uzak tarihler için(60 günden fazla) 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için(60 gün ve daha az) 1 (bir) iş günü içinde Kredi Kartı, Havale veya EFT yolu ile alınır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde seçilmiş olan Villa/Apart’ın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir.
 
Uzak Tarihler için 2 (iki) iş günü yakın tarihler için 1 (bir) iş günü içinde kaporanın; Kredi Kartı, Havale veya EFT yolu ile alınamaması durumunda VİLLA VİRANLAR müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Villa/apart girişinde karşılıklı olarak imzalanan ’Villa/Apart Kira Sözleşmesi’ imzalanmadan, villa/apart kira bedeli için kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı nakit olarak alınmadan villalarımıza/apartlarımıza müşteri girişi yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle rica olunur.
Döviz cinsinden alınan rezervasyonlarda rezervasyon giriş tarihinde oluşabilecek kur farklarının villa/apart fiyatlarına yansımasından VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
FATURA - VERGİ
VİLLA VİRANLAR web sayfasında yayımlanarak kiralamada aracı olunan hiç bir villa,hiç bir apart VİLLA VİRANLAR .’ya ait değildir. VİLLA VİRANLAR gerçek kişi veya tüzel kişi adına kayıtlı villaların/apartların müşteriye kiralanması için aracı(komisyoncu) kuruluştur.Bu nedenle VİLLA VİRANLAR , sadece aracılık (komisyonculuk) faturası kesmekle yükümlüdür. VİLLA VİRANLAR müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır . VİLLA VİRANLAR , sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür ve bu kâra fatura keser. Villa/apart sahibinin vergi sorumluluğundan doğabilecek anlaşmazlıkların hukuksal çözümünden VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz.


 
VİLLAYA/APARTA GİRİŞ ve ÇIKIŞ
Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati 16:00’dır.Müşteri, en geç giriş saati olan 21:00’den sonra gelmesi durumunda, villaya/aparta bir gün sonraki mesai başlangıcı olan sabah 09.00’da giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLA VİRANLAR bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta giriş yapamaz,
 
Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin villayı/apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLA VİRANLAR ’ın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLA VİRANLAR ’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir.Gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden kesilecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklamadığı günler için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.


 
VİLLA/APART KAPASİTESİ
İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımıza/Apartlarımıza ilan sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının (Çocuklar ve bebekler de dahil) üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLA VİRANLAR ’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre VİLLA VİRANLAR uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLA VİRANLAR , müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLA VİRANLAR , rezervasyonu tamamen tek taraflı olarak iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme, konaklama ücretinin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.


 
VİLLA/APART TEMİZLİĞİ ve BAKIMI ile EKSTRA GİDERLER
Villa/apart müşterinin giriş yaptığı tarihte temiz olarak teslim edilecektir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık villa/apart temizliği ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir.Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ekstra ücretlendirilecektir. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apart açıklama sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.Kiralama süresince villada/apartta herhangi bir teknik sorun yaşanır ise VİLLA VİRANLAR ’a en kısa sürede bilgi verilecek , VİLLA VİRANLAR teknik sorunun giderilmesi için ev sahibi ile iletişim sağlayacaktır. VİLLA VİRANLAR ’ın teknik konularda sorumluluğu villanın/apartın müşteriye teslim tarihinde son bulur. VİLLA VİRANLAR sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur.Yaşanacak teknik sorunlardan villa/apart sahibi birebir sorumludur.
 
EVCİL HAYVAN ve SİGARA
Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilmemektedir.


 
HASAR DEPOZİTOSU
 
Müşteriye kiralanan Villanın/Apartın eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın villa/apart sahibinin belirlediği 500 TL/2000 TL civarı hasar depozitosu villa girişinde Villa/Apart sahibi veya adına VİLLA VİRANLAR temsilcisi tarafından peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu ,müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmaması durumunda müşteriye nakit olarak iade edilecektir.Hasarın alınan depozitodan fazla olması halinde farkın ödenmesi için VİLLA VİRANLAR yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.
 
REZERVASYON İPTALİ VE İADE KOŞULLARI
 
MÜŞTERİ TARAFINDAN YAPILAN İPTALLER
Müşteri ,villa/apart toplam konaklama bedelinin %30’u olan ön ödemeyi; web sitesinden Kredi Kartı ile veya bildirilen VİLLA VİRANLAR hesabına Havale veya EFT yolu ile yolu ile veya peşin olarak; yaptığı tarihten itibaren geçerli olacak olan rezervasyonunu kendi isteği ile rezervasyon tarihinden önce iptalinde;
 
-Konaklama tarihine 30 günden fazla kalıncaya kadar olan iptallerde ön rezervasyon için VİLLA VİRANLAR tarafından alınan kapora bedelinin (Toplam Konaklama Bedelinin %30’u) iadesini isteyemez;
 
- Konaklama tarihine 30 gün ve daha az kalıncaya kadar olan iptallerde ön rezervasyon için VİLLA VİRANLAR tarafından alınan kapora bedelinin (Toplam Konaklama Bedelinin %30’u) iadesini isteyemez ve villa/apart sahibi alacağı olan kalan konaklama bedelinin tamamını villa/apart sahibinin hesabına ödemekle yükümlüdür.
Müşteri tarafından oluşturulacak gerekçeli iptal bildirisinin VİLLA VİRANLAR ’a resmi yolla yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile yapılması zorunludur.Resmi yolla yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile yapılmayan bildirimler iptal için geçerlilik oluşturmaz ve yukarıda belirtilen şartların yürürlüğünü ortadan kaldırmaz. VİLLA VİRANLAR rezervasyon iptali onayını müşteriye resmi yolla yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile bildirmediği sürece rezervasyon iptali onaylanmış sayılmaz ve yukarıda belirtilen şartların yürürlüğü devam eder. Rezervasyon iptal tarihi,müşteri tarafından oluşturulan iptal bildirisinin yukarıda belirtilen şartlarda VİLLA VİRANLAR ’a ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
 
İptal durumlarında VİLLA VİRANLAR , konaklama ile ilgili olarak aldığı önlemlerin, masrafların ve villa/apart sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi adına konaklama anlaşmasında belirtilen toplam konaklama bedeli üzerinden müşteriden yukarıda belirtilen ödemeleri almaya iş bu sözleşmeye istinaden hak sahibidir.
 
VİLLA VİRANLAR TARAFINDAN MÜCBİR SEBEPLER HALİNDE YAPILAN İPTALLER
Kiralanan Villalarda/Apartlarda, ön görülemeyen durumlar(alt yapı tesisat donanımındaki ani oluşacak problemler, su baskını,yangın,bina taşıyıcı sisteminin hasar görmesi vb.) olması halinde, VİLLA VİRANLAR rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durum en kısa zamanda müşteriye gerekçeleri ile bildirilecektir. Bu ve benzeri durumlarda VİLLA VİRANLAR , aynı tarihlerde müsait olan, kiralanan villanın/apartın muadili olan farklı bir konaklama imkanı sunmaya çalışır. Müşteri; yaptığı ödemenin tamamının iadesini alma hakkına sahiptir. VİLLA VİRANLAR müşteriden alınan ödemenin; toplam konaklama bedelinin komisyon bedeli kadar olan miktarını iade etmekle yükümlüdür.Kalan ödeme iadesi villa/apart sahibi sorumluluğunda olup VİLLA VİRANLAR bu bedelin iadesinden sorumlu tutulamaz.
Müşterinin, kalan ödemeyi rezervasyon girişinde villa/apart sahibine ödememesi durumunda, VİLLA VİRANLAR , söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama, yukarıda belirtilen maddeleri aynen uygulama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villanın/apartın iş bu sözleşmenin taraflarının açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villanın/apartın kullanılmamasından VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villanın/apartın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLA VİRANLAR ’ın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır
 
SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ
VİLLA VİRANLAR ; Villanın/Apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLA VİRANLAR 'na derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLA VİRANLAR bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLA VİRANLAR aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLA VİRANLAR , zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLA VİRANLAR , villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde VİLLA VİRANLAR 'na bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.
Konaklayacağınız villalarda/apartlarda , yetkili firmalardan oluşabilecek elektrik kesintisi, su debisinde azalma veya bölgesel yaşanabilecek su kesintilerinden “ VİLLA VİRANLAR ” sorumlu tutulamaz.


 
MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI
Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLA VİRANLAR bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
 
Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLA VİRANLAR ’ı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
 
Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLA VİRANLAR ‘a bir şikayet ulaşması durumunda VİLLA VİRANLAR müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin görünmezlik garantisini VİLLA VİRANLAR vermez. Görünmezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde VİLLA VİRANLAR sorumluluk kabul etmez.
 
Ayrıca, yeni yasa gereği giriş sırasında kimlik bilgileri alınıp KBS (Kimlik Bildirim Sistemi) veri tabanına girilen kişilerin haricinde konaklayan kişi/kişiler hakkında yasal işlem yapılabileceğini, kanunen suç teşkil ettiğini VİLLA VİRANLAR giriş esnasında yaptığı sözleşme ile müşteriye bildirmektedir. Eksik ya da yanlış kimlik bildirimi yüzünden veya kimlik bilgisi sözleşmede yer almadan konaklama yapanlar ile ilgili oluşabilecek para cezasını müşteri ödemekle yükümlüdür. Müşteri, bu sözleşmeyi imzaladığında bu şartları kabul ve taahhüt eder.
 
Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan VİLLA VİRANLAR sorumlu değildir.
 
Müşteri, Villa/Apart girişinde VİLLA VİRANLAR 'nın düzenlemiş olduğu "Villa/Apart Müşteri Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamakla yükümlüdür.Aksi takdirde; VİLLA VİRANLAR 'na daha önce ödemiş olduğu ödemeler müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/apart konaklaması yaptırılmayacaktır.Kira sözleşmesi tek taraflı olarak, VİLLA VİRANLAR tarafından fesih edilebilecektir. VİLLA VİRANLAR ’na sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa/Apart Müşteri Kira Sözleşmesinin bir nüshasını sitemizden alabileceğiniz gibi VİLLA VİRANLAR yetkilisinden de istayebilirsiniz.
 
YÜZME HAVUZLARI
Villalarımızın/apartlarımızın Yüzme Havuzu ısıları(ısıtmalı havuzlar dahil); hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir. Villayı/apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından veya yeterli ısıya sahip olmamasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLA VİRANLAR ’nı kesinlikle sorumlu tutamaz.


 
MÜCBİR SEBEPLER
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLA VİRANLAR hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLA VİRANLAR ‘ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve ön görülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.


 
ŞİKAYETLER
Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLA VİRANLAR ’na bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLA VİRANLAR görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.


 
GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI
“ VİLLA VİRANLAR tarafından www.villaviranlar.com web sitesi aracılığıyla yeni ürünler ve kampanyaların tanıtımı başta olmak üzere, tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla paylaşmış olduğum veya ilerleyen dönemlerde paylaşacağım telefon, eposta ve mobil uygulamalar aracılığıyla adresimin kullanılmasına ve bu iletişim araçları vasıtasıyla şahsım ile iletişime geçilebilmesine ;bu kapsamda paylaşmış olduğum bilgilerin VİLLA VİRANLAR tarafından saklanmasına, kullanılmasına ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtların gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına onay veriyorum”. İşbu Ticari Elektronik İleti izni metnin ayrılmaz bir parçasıdır.
 
VİLLA VİRANLAR , işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLA VİRANLAR hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLA VİRANLAR , kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLA VİRANLAR , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLA VİRANLAR ’ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, "www.villaviranlar.com" sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLA VİRANLAR ’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. VİLLA VİRANLAR sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. VİLLA VİRANLAR link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. VİLLA VİRANLAR , gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
 
VİLLA VİRANLAR kullanıcılara ve kullanıcıların "www.villaviranlar.com" sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
 
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
1) Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, fazla eğimli olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi ulaşım sorunlarından ve bundan doğabilecek sonuçlardan VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
2) Bazı villaların inşaasında kullanılan farklı malzemelerin (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler vs.), bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitkinin ,müşteriyi sağlık yönünden etkilemesi durumunda, VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
3) Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
4) Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz. VİLLA VİRANLAR , villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
 
5) Villaya/Aparta ulaşım esnasında,herhangi bir nedenle özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz.
 
6) Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin sürüş kabiliyeti ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır.
 
7) Villa/Apart hakkındaki "www.villaviranlar.com" detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
 
8) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz.
 
9) Aksi belirtilmediği taktirde villalarımızda/apartlarımızda yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü bulunmamaktadır.
 
10) Villalarda/Apartlarda, cep telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması,internet hızı gibi şebeke problenlerinden VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


 
11) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalar/Apartlar birebir aynısı olup, rezervasyon yaptığınız iletişim cihazınızdaki görüntü alma farklılıklarından VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz.
 
12) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz.
 
13) Villanın/Apartın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesi ve temizlenmeyen atık nedeni ile karınca,böcek vs. toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLA VİRANLAR sorumlu tutulamaz.
 
14) Villanın/apartın yüzme havuzunda, temizlik ve bakım için kullanılan klor,kimyasal madde vb. maddelerden oluşabilecek alerjik reaksiyonlardan VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
15) Kiralanan villa/apart çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş hayvancılık yapılabilmektedir.Kiralanan villanın/apartın bahçesinde veya komşu olan bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir.Bu ve benzeri durumlardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bağlantı
 
16) Müşterinin seyahati boyunca yaşayabileceği olumsuz olaylara karşın bir sigorta acentesi vasıtası ile seyahat sigortası yaptırılması tavsiye edilir. Evler genel sigorta (deprem, hırsızlık, yangın vs…) kapsamında bulunmakta olup ancak bu sigorta içinde bulunan kişileri kapsanmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir durumda sigorta sizin hasarlarınız tazmin etmeyecektir. Sigorta olmamasından dolayı oluşan kişisel zararlardan ev sahiplerimiz yada VİLLA VİRANLAR kesinlikle sorumlu tutulamaz.


 
İHTİLAFLAR
Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.


 
VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " VİLLA VİRANLAR " A REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.